ČASTÉ OTÁZKY

Je to unikátna liečba bolesti celého pohybového systému. 

Je to neinvazívna metóda ošetrenia pomocou svetla, ktorá pomáha redukovať bolesť a zápal svalov, šliach, kĺbov. Úspešne sa používa ako náhrada alebo doplnok liekov. Je to liečba, vďaka ktorej sa dá predísť operácii a ľudia trpiaci bolesťou sa môžu vrátiť k aktívnemu životu.

Nie, ošetrenie je bezbolestné.

Laser aplikujeme priamo na pokožku pomocou masážnej hlavice. Počas ošetrenia budete cítiť príjemné upokojujúce teplo. Mnoho našich pacientov uvádza, že si ošetrenia laserom užívajú.

Áno, je to bezpečný spôsob redukcie bolesti a zápalu. Jediné  riziko predstavuje zasiahnutie očí, preto sú počas terapie potrebné špeciálne ochranné okuliare, ktoré máte po celý čas ošetrenia nasadené.

Nie, odporúčanie (resp. žiadanku) od lekára nepotrebujete. Našu kliniku môžete navštíviť bez predchádzajúcej návštevy lekára. Absolvujete u nás vstupné vyšetrenie s konzultáciou a fyzioterapeut Vám stanoví potrebnú liečbu s ohľadom na Váš zdravotný problém a jeho rozsah.

Vyšetrenie lekára a fyzioterapeuta je rozdielne. Fyzioterapeut potrebuje problém „cítiť “ pod rukami a vyšetriť Vás svojimi metódami. Výsledky predchádzajúcich vyšetrení alebo popisy MRI, RTG alebo CT pomôžu lepšie určiť Váš problém.

Približne 15 minút v závislosti od veľkosti ošetrovanej plochy a liečenej diagnózy.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame 2-3 ošetrenia týždenne.

Závisí to od závažnosti diagnózy. Väčšinou postačuje 10-15 terapí, pričom pri chronických ťažkostiach je treba dlhšiu liečbu. Fyzioterapeut určí plán liečby, ktorý bude pre Váš stav optimálny.

Pacienti často hlásia zlepšenie už po niekoľkých terapiách, viditeľné zmeny a trvalejšie zlepšenie stavu nastávajú po celej sérii ošetrení, pretože výhody a účinky laserovej terapie sa kumulujú.

Nie, terapie si hradia pacienti sami.

Nie, nemusíte. Bežné aktivity vrátane rekreačného športovania nie je potrebné obmedziť.

  • deti do 18 rokov
  • onkologickí pacienti len so súhlasom onkológa
  • pacienti s epilepsiou
  • pacienti, ktorí užívajú fotosenzitívne lieky

Na základe recenzovanej literatúry nie sú známe žiadne významné vedľajšie účinky laserovej terapie. Zvýšený prietok krvi je pozitívnym prínosom spojeným s laserovou terapiou, ktorá môže niekedy spôsobiť začervenanie pokožky a pocit tepla. Tieto zmeny sú krátkodobé, zvyčajne trvajú len niekoľko hodín.

Absolútne! Niektoré z najčastejšie uvádzaných výhod laserovej terapie súvisia so znížením bolesti po operácii. Výskum ukázal, že laserová terapia urýchľuje proces hojenia určitých tkanív prostredníctvom zvýšeného bunkového metabolizmu.

Áno, laser je možné použiť na kovové implantáty. Pri laserovej terapii sa svetlo jednoducho odrazí od kovu a nedochádza k žiadnemu zahrievaniu v hĺbke.

Áno, tetovanie v mieste ošetrenia nášmu laseru nevadí! Prístroj nám umožňuje zvoliť si také parametre, že laser nepoškodí tetovanie a ani Vy nebudete cítiť tepelný diskomfort počas laserovania.

Áno, tehotenstvo nie je prekážkou, len sa vynecháva oblasť bruška a krížov. Na všetky ostatné časti tela je možné laser aplikovať.